KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14413051

nr 1441 3051

Poul Nielsen

(1920-1998), Danmark

Oljemålning, Syende flicka. Signerad, daterad -55. Olja på duk, 89x60 cm, yttermått inklusive ram: 106x77

Poul S. Nielsen, dansk bildkonstnär född 1920, död 1998.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 10 januari 2022
kl 18:57:57

10/1 12:26:05 1      Vinnande bud

Poul Nielsen

Läs mer om Poul Nielsen